3 tipy na letní výlety, které si užijete

Jestli je nějaké roční období pro výlety jako stvořené, tak je to právě léto. Teplé počasí, příjemné podmínky a hlavně letní prázdniny přímo nahrávají tomu, abychom vyrazili do přírody a co nejvíce si jí užili. Proto vám přinášíme tipy na 3 výlety, které se vám určitě zalíbí.


 

Vyrazte prozkoumat Jeseníky

 
Pokud bydlíte v jejich okolí, určitě Jeseníky moc dobře znáte. Toto malebné české pohoří patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Jste-li zdaleka a návštěvu Jeseníků jste odkládali, vyrazte je prozkoumat letos. Můžete si vyšlápnout rovnou na dominantu Jeseníků, horu Praděd (1492 m n. m.), na kterou se dá pohodlně dojet i na kole. Po cestě zpátky nevynechejte přečerpávající elektrárnu Dlouhé stráně. Odpočinkové tempo můžete naladit v Karlově Studánce, lázních, které se ukrývají na východní straně Pradědu a pyšní se vůbec nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Pokud stále nebudete mít dost, vydejte se objevovat další turistické lokality jako jsou Vysoká hole, Petrovy kameny, Kralický Sněžník, Keprník nebo třeba Jelení hřbet. Jeseníky vás bezpochyby nudit nebudou.
 

Objevte krásy slovenských Tater

 
Toužíte-li vyrazit dále na východ, vydejte se prozkoumat pohádkovou přírodu sousedního Slovenska. Tatry okouzlí každého, kdo je spatří. Vystoupat můžete třeba na Kriváň, Rysy nebo Kôprovský štít. Největším vrcholem Tater je Gerlachovský štít (2655 m n. m.), výstup na něj je však už o něco náročnější a navíc je povolen jen s doprovodem horského průvodce. Slovensko se ale nechlubí jen krásnými horami, neméně malebná jsou i údolí a tatranské doliny. Přesvědčí vás o tom návštěva Štrbského plesa, vodopádů Studeného potoka nebo jeskyní Měsíčního svitu.
 

Aktivní dovolená v Rakousku

 
Outdooroví nadšenci už od nepaměti vyrážejí v létě do Rakouska. Prozkoumejte tuto krásnou zemi také a vydejte se do Lechtalských Alp, na jejichž úpatí leží v nadmořské výšce 827 metrů město Imst. Jeho okolí nabízí dokonalé podmínky pro pěší turistiku a jízdu na kole. Klikatící se řeky a horské potoky s průzračně čistou vodou vás snadno okouzlí a užijete si na nich dobrodružný canyoning nebo rafting. Horolezci ocení okolní hory a skaliska. Po všech sportovních aktivitách si navíc můžete užít krásnou relaxaci v horských hotelech a chatách, které vám učarují romantickým vzhledem, stejně jako prvotřídní gastronomií a nejrůznějšími wellness programy.
 

Léto ještě zdaleka nekončí, teprve se pořádně rozjíždí. Pokud jste ještě nevyrazili na dovolenou anebo jí jednoduše nemáte dost, vydejte se na jedno z uvedených míst a nebudete litovat. Kdy jindy si užít přírodních krás než právě v létě!