Skládací láhev šetří místo v batohu. Pořiďte si ji taky

Na dlouhých túrách a expedicích to známe moc dobře. Každý gram navíc v krosně se pronese a zoufáme si, proč jsme spoustu zbytečností nenechali doma. Dokonce přemýšlíme, jestli stojí za to nosit velké láhve na vodu a zda je radši nevyhodit. Zastavte! Vodu potřebovat budete a existuje řešení, které vás určitě potěší. Skládací láhev!
 


 
Ekologické láhve na vodu jsou super do té doby, než se vyprázdní. Pak musíte tahat prázdnou nádobu, která vám akorát zabírá místo v batohu. Jedna možnost je nahradit ji plastovými lahvemi, které v případě potřeby vyhodíte. To ale životnímu prostředí zrovna dvakrát neprospěje.
 
Outdooroví nadšenci z různých koutů světa se rozhodli tento problém vyřešit. A my si tak na túry můžeme pořídit stylové nádoby, které po svém vyprázdnění nebudou překážet.
 

“Que” láhev: Nápad z hudebních festivalů

 
Z nádoby, která při naplnění měří 20 cm, se dostanete na krásných 12 cm po jejím zmenšení. Což provedete tak, že láhev jednoduše “našroubujete” na menší velikost pomocí závitů. Produkt představili zakladatelé Jean a Kevin, kteří cestovali po celém světě na nejrůznější hudební festivaly. Trápilo je ale, kolik plastového odpadu na těchto akcích vzniká a rozhodli se s tím zatočit. Que Bottle podpořilo více než 13 000 lidí na Kickstarteru.
 

Vapur’s Element:

 
Stejně frustrovaní z obrovského odpadu, který tvoří plastové lahve, byli David Czerwinski a Brent Reinke. Už v roce 2009 představili v Kalifornii “anti-láhev”. Nádobu na vodu, která kombinuje trvanlivost a přenositelnost. Je vyrobena z pružného plastového materiálu bez obsahu BPA a můžete ji snadno zmáčknout, složit a schovat tak, že nezabere téměř žádné místo. Prázdná láhev váží pouhých 20 g, určitě se vám proto nepronese. Vybrat si ji můžete v několika barvách.
 

SportsDirect: Láhev pro sportovce

 
Pokud nepotřebujete velký objem anebo si chcete pořídit více menších lahví, sáhněte po těch od SportsDirect. Jsou ideální na kratší cesty, do práce nebo na tréninky. Díky karabině si láhev můžete zavěsit na krosnu a ušetříte mnohem více místa. Láhev pojme 0,4 – 0,5 litru.
 

Netrapte se na cestách s těžkými lahvemi a pořiďte si stylové nádoby, které nezaberou místo a navíc chrání přírodu.