Jaké jsou batohy Gemma?

9První výrobky značky Gemma se objevily již v roce 1983. Jako první spatřil světlo světa stan se zvláštní kopulovitou konstrukcí a nízkou hmotností – Gemma 1. Brzy poté nastupuje na scénu anatomicky tvarovaný batoh Turist, který se stal doslova během noci legendou. Tisícovky těchto batohů měly své spokojené majitele a tak se značka Gemma zařadila mezi nejstarší a nejúspěšnější výrobce outdoorového vybavení pro volný čas. V roce 1987 se otevřela první prodejna, ve které jste mohli nakoupit nejen ultra lehké a nosné stany a anatomicky tvarované batohy Turist, ale také jednu inovativní novinku a tudíž batoh Alpinist, který byl navržen speciálně pro vysokohorské túry.

 

V roce 1995 přichází společnost s novou řadou batohů „Speciál“, které jsou doplněny o speciální posuvný systém VARIO. Také rok 1999 přinesl spoustu nových výrobků. Vznikla celá řada batohů a několik exkluzivních novinek TURIST 40, EXPEDITION 45, EXPEDITION 70 a ZIP 20. Od roku 2000 probíhá vylepšení stávajících výrobků, společnost oslovila nové dodavatele materiálů a stávající batohy doplnila o prakticky tvarované boční kapsy a odepínací čelní kapsu (klíště). Na batozích Gemma naleznete také „pavouka“ – speciální úchyt pro karimatku nebo stan. Výroby této značky jsou zkrátka stálicí na českém trhu již několik dlouhých let. Pojďme se podívat, jaké jsou ohlasy těch, kteří již batoh Gemma vlastní nebo jej někdy v minulosti měli.

Co si vlastníci Gemma batohů pochvalují?

Mezi největší klady patří bezpochyby kvalitní materiály, které jsou pro výrobu těchto batohů použity. Velkou výhodu spatřují turisté v kvalitních zipech, které však jdou odepínat trošku „ztuha“. Někteří vlastníci Gemma batohů tvrdí, že ačkoli se batoh nezdá, ve skutečnosti je velmi prostorný a dostanete do něj vše potřebné na prodloužený víkend nebo vícedenní túru. Další výhodou je možnost předního plnění. U batohů této značky si dále turisté pochvalují dostatek nejrůznějších kapsiček a poutek, které umožní najít v útrobách batohu během několika mála chvilek vše, co potřebujete. Poutka mohou držet turistické hole, karimatky, spacáky nebo stany. Velkou předností jsou také otevřené kapsy na bocích nebo duralová výztuha ve tvaru X. Batohy Gemma jsou dále vybaveny speciálním zádovým systémem, který si můžete dle svého uvážení pružně nastavovat. K dokoupení se nabízí navíc celá škála doplňků usnadňující cestování (klíště, kapsa na mačky apod.).

Na co si vlastníci Gemma batohů stěžují?

Některé nemile překvapila velikost batohu a jeho hmotnost, která je údajně o něco vyšší, než kolik udává výrobce. Spousta vlastníků batohů Gemma si stěžují na „podivný tvar“ batohu připomínající skříň. Při delších túrách je jeho nošení údajně nepohodlné a nekomfortní. Spousta turistů si také stěžovalo, že během několika mála výletů začne batoh nepříjemně vrzat a to i jeho nejnovější kolekce, které jsou přímo uzpůsobeny vysokohorským túrám. A i přes dřívější zmínku, že zipy jsou na Gemmách přišity opravdu kvalitně, někteří turisté poukazují na to, že jim odpadla zipová poutka pro uchycení. Jak tento problém řešili? Jednoduše! Do oček zipu nasoukali obyčejný kroužek od klíčů a batoh fungoval vesele dál.

Co říci závěrem?

Obecně jsou na tyto typy batohů velmi kladné recenze. Jedná se zkrátka o českou kvalitu, která je podpořena nejmodernějším materiály a inovacemi v oblasti technologií. Pokud patříte mezi příležitostné turisty, nebo turisty pravidelné, kteří však nezdolávají světové osmitisícovky, bude pro vás výlet s Gemmou báječným zážitkem.