Prší! Co si vezmu na sebe?

obleceni-do-desteTaky nemáte rádi, když venku prší a vy i přes to musíte někam jít, ale víte, že jakmile přijdete do místa, kam máte namířeno, budete promoklí až na kost? Nejste sami! Rozhodně ale nemusíte věšet hlavu! Dnes, v 21. století, už je tolik možností, že vůbec nemusíte zůstávat u tradičního deštníku a promočených věcí! Dalšími možnostmi totiž jsou pláštěnky, oblečení do deště, barevné a stylové gumové holínky, nepromokavé bundy a kalhoty, nepromokavé klobouky a pokrývky hlavy, nepromokavé rukavice, nepromokavé kombinézy, návleky na boty a spousta dalších. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější kousky a popsali je právě v tomto článku.

Kombinéza do deště

Nejen na chůzi, ale také na jízdu na kole je výborná právě nepromokavá kombinéza. Pokud si už něco takového pořizujete, vyberte si opravdu kvalitní a z pevného materiálu, protože protržená nepromokavá kombinéza je celkem na nic. U kombinézy si všímejte hlavně švů, které musí být podlepené nepropustnou fólií, následně musí být také zavařené a zdvojené. Jen tak budete mít opravdu jistotu, že vám kombinéza vydrží, neprotrhne se a neproteče. Pokud se dostaneme do oblasti materiálů, doporučuje se vybrat si pogumovaný textil. A proč zrovna pogumovaný textil? Ten je totiž u kombinéz do deště opravdu nejlepší a materiál nepodložený textilií se může snadněji roztrhnout. Ani výběr správné velikosti nemusí být jednoduchý. V kombinéze byste se měli volně pohybovat a sednout, například i přes to, že na sobě máte dva svetry, teplou bundu a několik kalhot. Navíc musí být nepromokavá kombinéza uzpůsobená tak, abyste ji mohli obléct i s botami. Kombinézy se často vyrábí v pestrých barvách s reflexními nášivkami, což je hlavně v menší viditelnosti během deště velice výhodné. Tip navíc – pokud se poohlédne po kombinéze do deště s malinkou nepromokavou kapsičkou na peněženku, řidičský průkaz nebo občanský průkaz, budete ještě více spokojeni!

Barevné, stylové, nepromokavé holínky

V poslední době se téměř geometrickou řadou rozšiřuje trend barevných a stylových holínek. Ty si některé slečny natolik oblíbily, že je nosí i do sucha prostě proto, že se jim líbí. Nemusíte tedy ani do deště ztrácet šarm a váš styl. Stačí si jen vybrat z nepřeberné nabídky. Holínky se dnes vyrábí v nejrůznějších nepromokavých materiálů, v nejrůznějších barevných kombinacích a v nejrůznějších střizích. Nejdůležitější u nich ale jsou opět švy, které opět musí být pevné, zavařené a zdvojené. Navíc je lepší, když je svrchní gumový materiál podlepený textilií, která je mnohem příjemnější na nošení a noha se v takových botách nezapaří.

Nepromokavé návleky na rukavice

Z oblasti noh se přesuneme na ruce, které by také pro příjemný pocit měly být v suchu. To zajistíte hlavně nepromokavými návleky na rukavice. Ty jsou nabízeny hned ve třech provedeních, a to s pěti prsty, se třemi prsty a jako palčáky. Výborné jsou také gumové návleky na ukazováčky. Ty za deště fungují hlavně jako stěrače na štít přilby. Návleky na rukavice využívají hlavně motorkáři, kteří ani za škaredého počasí nechtějí opustit svého dvoukolého miláčka. Mohou si je však pořídit i cyklisti.

Návleky na boty

V neposlední řadě bychom rádi zmínili i návleky na boty. Ty jsou vhodné pro ty, kteří nejsou velkými příznivci holínek, nebo pro ty, kteří jedou na výlet a netuší, jaké bude počasí. Návleky na boty jsou totiž snadno skladné. Můžete je najít hned ve dvou variantách, a to návleky na boty s podrážkou a jednoduché bez podrážky. Návleky na boty s podrážkou zajistí opravdu perfektní ochranu celých bot a tedy vašich chodidel. Musíte však u nich počítat s tím, že se hůře navlékají a složené zabírají více prostoru. Naopak návleky na boty bez podrážky složíte téměř do každého batohu, ale zase vás tak neochrání před deštěm. Je proto tedy jen na vás, jakou ochranu vyžadujete a jakou variantu si nakonec vyberete.