Samoohřívací Adventure menu na cesty, na kterém si pochutnáte

Samoohřívací Adventure menu na cesty, na kterém si pochutnáteSlyšeli jste už někdy o Adventure Menu? Lahodném a vydatném jídle na horské výpravy, závody nebo pod stan? Že ne? Pak dáme ruku do ohně za to, že po přečtení následujících řádků vyměníte konzervy a plynové ohřívače za tuto inovativní vychytávku! Na jakém principu vlastně funguje, a opravdu si na jídle pochutnáte? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to!

Hlad je nejlepší kuchař?

 

Jen si vzpomeňte na svou poslední horskou túru nebo pobyt pod stanem. V krosnách a batozích se převalovaly konzervy, instantní polévky a menší plynová bomba. Ta v horším případě nešla ve ztížených podmínkách zažehnout, v tom horším unikala celou dobu v batohu a po zažehnutí vám byla zcela k ničemu. Co si budeme povídat – ani konzervy, instantní jídla a pytlíkové polévky nejsou výkvětem moderní gastronomie. O nějakém pochutnání a nasycení tak ani nemohla být řeč. Po takové túře jste se pravděpodobně vraceli rozmrzelí a hladoví. Co když ale existuje způsob, jak to změnit?

 

Co je to Adventure menu?

 

Adventure menu spatřilo světlo světa v roce 2011. Ve skutečnosti jde o precizně sestavené jídlo, které je připravené z kvalitních surovin a sterilované při vysokých teplotách. Díky vyváženému poměru živin dodá potřebnou energii na dlouhou dobu. I přesto, že nejsou při výrobě použity žádné konzervanty, chemické látky ani hojně diskutovaná „éčka“, takto upravená potravina podle výrobce vydrží i dva roky! To vše bez ztráty chuti i živin.

 

Jak si Adventure menu připravit?

 

Možná vás napadne, jak je uprostřed lesa možné jídlo ohřát bez ohně nebo plynové bomby. Součástí Adventure menu je i speciální bezplamenný chemický ohřívač – sáček, který vám vybrané jídlo ohřeje během pouhopouhých 12 minut. Během této doby můžete postavit stan, zkontrolovat vybavení nebo zkouknout okolí, v němž hodláte tábořit. Bezplamenný chemický ohřívač funguje na principu exotermické reakce mezi oxidem vápenatým a vodou. Stačí do sáčku vložit speciální tabletu, neotevřený sáček s jídlem a přilít doporučené množství vody. Pak už jen počkáte 12 minut a jídlo je připravené k okamžité konzumaci.

 

Na čem si můžete pochutnat?

 

Jedna 500 g porce Adventure menu obsahuje minimálně 150g masa, dále pak omáčku a přílohu, jejichž množství je závislé na typu jídla. Sortiment jídel AdventureMenu je opravdu velmi pestrý a bohatý. Při množství sedm druhů jídel je zde na výběr z pěti druhů masa a příloh. Recepty byly navíc vybrány a sestaveny tak, aby si z nich vybral i ten nejmlsnější outdoorový jazýček! Adventure menu koupíte v řadě prodejen nejen u nás, ale i v zahraničí. Konkrétní informace o prodejních místech najdete na oficiálních stránkách produktu.