Letní spacáky

Letní spacákySpacáky pro letní období se používají od června do srpna. Je jedno, zda máte rádi toulky po naší vlasti po vlastních, na kole nebo zajíždíte automobilem kamsi do kempu. Spánek v kvalitním spacáku bude jistě příjemnou variantou odpočinku mimo vlastní postel.

 

Průměrné teploty se v tomto čase obvykle pohybují okolo 15°C a tyto druhy postačí ke komfortnímu strávení nocí venku. Letní spacáky mají výhodu v nízké hmotnosti. V případě, že je uložíte do kompresních obalů, zaberou vám minimum místa. Dají se snadno sbalit do malých batohů.

 

Nocování během jara

V případě chladnějšího léta se nezdráhejte vybírat spacáky třísezónní. Jedná se o univerzální typy k nocování během jara, léta a podzimu. Silnější izolační vrstvy ochrání před větším chladem. Při výběru sledujte konkrétní teplotní určení spacáku, udávané výrobcem.

 

Ke společným výletům do přírody se hodí i spacák pro dva. Jestliže vás baví spát dohromady společně s partnerkou nebo partnerem, jde o ideální řešení. Druhou volbou je, že se spacáky dají spojovat vzájemně mezi sebou zipy. Levněji než koupě dvou spacáků vyjde například Condor spacák pro dva PLUS. Tento třísezónní spacák je mumií se zipem po celé délce a má upravený stahovací límec a kapuci. Na sbalení je menší a lehčí než klasické spojovací spacáky. Do standardních rozměrů se vejdou dvě osoby běžně vysokých postav, asi do maxima 190 cm na výšku.

 

Spacák pro letní čas

leto

Letní spacáky mají nižší izolační schopnosti, ale najdete i varianty pro chladnější dny. Lehký spacák pro letní čas je většinou přizpůsoben i menším mrazíkům do cca -5°C. Do menších minusových teplot lze používat například letní spací pytel Loap, letní dekový spacák Loap s kapucí, mumiový nebo s parametry pro vodáctví a turistiku. Až do -10°C vás bude hřát teplý letní spacák Hannah Sensor a do -5°C široký a prostorný dekový spacák Coleman. Útulně se zachumláte i do prostorného mumiového spacáku Coleman až do -7°C a ženy ocení dámský mumiový spacák Coleman do -5°C.